KE zaakceptowała program FENG

Komisja Europejska zaakceptowała program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), który jest pierwszym z ośmiu programów realizujących Umowę Partnerstwa. Do polskich firm trafi 7,9 mld euro – poinformowało w czwartek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

„Komisja Europejska zaakceptowała pierwszy z ośmiu programów krajowych realizujących Umowę Partnerstwa. Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 z budżetem 7,9 mld euro jest największym krajowym programem wspierania innowacyjności w Unii Europejskiej” – podał w czwartek na swojej stronie internetowej resort funduszy i polityki regionalnej.

MFiPR przypomniało, że program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) stanowi kontynuację dwóch wcześniejszych programów: Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 oraz Inteligentny Rozwój 2014-2020. „To pierwszy zaakceptowany przez KE program krajowy dla realizacji polityki spójności 2021-2027 w Polsce” – podkreśliło ministerstwo.

„FENG jest w dużej mierze kontynuacją Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020, ale cechuje się nowym, kompleksowym podejściem do potrzeb przedsiębiorcy w zakresie prowadzenia prac B+R i wdrożenia ich wyników w przedsiębiorstwie lub w organizacji” – zaznaczyło MFiPR. „Wdrażane projekty nie tylko wzmocnią polską gospodarkę, ale też pozwolą przestawić ją na wyższy poziom zaawansowania technologicznego i proekologicznego” – dodano. (PAP)

źródło: https://stooq.pl/n/?f=1512455